Pēc elektromagnētiskās indukcijas likuma, EDS, kas inducējas rāmītī mainīgā magnētiskajā laukā, ir tieši proporcionāls magnētiskās plūsmas izmaiņas ātrumam: E=|ΔΦΔt|. Magnētiskā lauka plūsmu caur rāmīša plakni aprēķina pēc formulas Φ=BScosα, kur B – magnētiskā lauka indukcija, S – rāmīša laukums, α – leņķis starp indukcijas vektoru →B un perpendikulu pret rāmīša plakni. Uzdevumā leņķis α ir vienāds ar 0o vai 180o, tāpēc cosα=±1. To ievērojot, magnētiskā lauka plūsmas moduļa formula izskatās šādi: Φ=BS.
Uzdevumā mainās tikai magnētiskā lauka indukcija B, bet rāmīša laukums S nemainās. Tādēļ indukcijas EDS formula izskatās šādi: E=|ΔB⋅SΔt|, kur ΔB – magnētiskā lauka indukcijas izmaiņa.
Dotajā grafikā (skatīt attēlu) posmos II un IV magnētiskā lauka indukcija nemainās. Tādēļ posmos II un IV inducētais EDS vienāds ar nulli.
Posmos I un III magnētiskā lauka indukcija palielinās. Tāpēc posmos I un III rāmītī indukcējas EDS, kas ir tieši proporcionāls magnētiskās indukcijas izmaiņai ΔB un apgriezti proporcionāls laika intervālam Δt. Posmos I un III magnētiskās indukcijas izmaiņa ΔB ir vienāda, jo posmā I (zaļais nogrieznis) un posmā III (zilais nogrieznis) nogriežņu garumi ir vienādi. Bet posmam I atbilstošais laika intervāls Δt ir 2 s, savukārt posmam III atbilstošais laika intervāls Δt ir 8 s.

Skaidrs, ka attiecība ΔB2 ir četras reizes lielāka nekā attiecība ΔB8. Tādēļ posmā I jeb laika intervālā no 0 līdz 2 s rāmītī inducējas lielākais EDS.
Atbilde: Lielākais EDS vadu rāmītī inducēsies laika intervālā no 0 līdz 2 s.