1. Strāvas stipruma maiņas grafika (skatīt attēlu) virsotnes jeb strāvas stipruma maksimālās pozitīvās vērtības (I=5 mA), kas apzīmētas ar punktiem A, B, C un D, atkārtojas pēc vienādiem laika intervāliem. Tādēļ var secināt, ka ritenis griežas ar nemainīgu lineāro ātrumu jeb kā velosipēdista kustība ir vienmērīga.

2. Riteņa rotācijas periods T ir viena apgrieziena laiks. Uzdevumā periods ir laika intervāls starp tuvākajiem laika momentiem, kuros magnēts kustas gar spoli. Pēc grafika (skatīt attēlu 1.) nolasa, ka šāds laika intervāls ir 0,4 s.
Atbilde: riteņa rotācijas periods ir 0,4 s.
3. Rotācijas frekvenci f vai apgriezienu skaitu vienā sekundē nosaka pēc formulas f=1T, kur T – rotācijas periods.
Aprēķini: f=1T=10,4 s=2,5 Hz.
Atbilde: riteņa rotācijas frekvence ir2,5 Hz.
Piezīme: frekvence var būt arī pierakstīta arī ar mērvienību 1/s vai s−1.
4. Velosipēda kustības ātrums v ir vienāds ar riteņa malējo punktu rotācijas lineāro ātrumu v attiecībā pret riteņa centru, jo velosipēda riteņi kustas bez slīdēšanas. Izņemot riteņa centru, visi riteņa punkti griežas ar vienādu periodu T vai vienādu frekvenci f. Riteņa malējo punktu rotācijas lineāro ātrumu nosaka pēc formulas v=2πRT vai v=2πRf.
Tādēļ, lai varētu aprēķināt velosipēda kustības ātrumu, jāizmēra riteņa rādiuss R.

5. Velosipēda kustības laikā spoles vijumos mainās magnētiskā plūsma Φ un spolē inducējas elektrodzinējspēks εi. Ja spoli noslēdz ar rezistoru vai sensoru (šajā gadījumā), tad ķēdē plūst elektriskā strāva. Parādības nosaukums – elektromagnētiskā indukcija.
6. Indukcijas EDS εi un inducētās strāvas stiprums sensorā ir tieši proporcionāli magnētiskās plūsmas izmaiņas ātrumam spolē εi=ΔΦΔt. Tādēļ, palielinoties velosipēda braukšanas ātrumam, palielinās indukcijas EDS εi un maksimālā inducētās strāvas stipruma Imax vērtības.